• Z  radością informujmy, iż w ramach programu „Poznaj Polskę” otrzymaliśmy 25000 zł dofinansowani do wycieczek szkolnych.

Kierunki wyjazdów:

1. Toruń Gotyk na dotyk - w programie m.in. Park Solankowy , Toruń – Stare i Nowe Miasto, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium - Toruń”, Park Pamięci Narodowej

2. Puszczykowo - Rogalin- Deli Park – Śladami Arkadego Fiedlera – w programie m.in. Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Rogalin – zespół pałacowo parkowy z obszarem dawnego majtku ziemskiego( oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu)

3. Wrocław – w programie m.in. Wrocław Hala Stulecia ,Wrocław -zespół historycznego centrum, ZOO, Gra miejska – Detektywi historii

4. Zielona Góra i skansen w Ochli - w programie m.in. Ochla – Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli , Zielona Góra – Ogród botaniczny

Celem programu jest  uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

• Lista galerii