• Drodzy uczniowie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wiosenne przebudzenie”. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu fotografii nawiązującej do tematyki wiosennej. Uchwyćcie piękno przyrody. Niech wasza kreatywność będzie ujęta w obiektywie.
      • 42 lata temu 13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny, decyzją ówczesnych władz komunistycznych pod przewodnictwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego.
      • W dniu wczorajszym tj. 30 września 2023 roku na terenie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze miała miejsce wyjątkowa akcja, w której wzięliśmy udział. Już od 14 lat w ramach „Zielonogórskich Pól Nadziei” uroczyście sadzone są cebulki żonkili by wesprzeć w ten sposób funkcjonowanie hospicjów. Zarówno nasza szkoła jak i Gmina niemal od początku aktywnie włączają się w sprzedaż żonkili uwrażliwiając młodzież na cierpienie osób nieulec
      • 27 września odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie Panem Łukaszem Celińskim. W trakcie spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym bardzo ważnym, zwłaszcza po wakacjach spotkaniu.
      • 29 września 2023 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięli udział uczniowie klas 4-8. Miło nam ogłosić, że przewodniczącym szkoły został Krzysztof Iwanicki, a członkami SU zostali Kornelia Dubińska, Nadia Halczak oraz Filip Lewandowski. Gratulujemy
      • 30 września- ważna data.

        Wtedy przypada,

        Dzień Chłopaka

        Z racji, że to jutro, my już dziś postanowiliśmy świętować. Życzenia dla płci męskiej płynęły w trakcie spotkań klasowych, przerw. Na każdego czekał słodki upominek. Na twarzach chłopców i mężczyzn gościł uśmiech
      • Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Publicznej Szkoły im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy!

        W 1979 roku rozpoczęto przygotowania do budowy nowej szkoły. Uroczyste otwarcie miało miejsce 1 września 1983 roku. Od tego momentu minęły cztery dekady pełne wspomnień, nauki, sukcesów i przyjaźni. Przez te lata wiele się zmieniło, ale jedno pozostało niezmienne - nasza pasja do edukacji i dbałość o rozwój każdego ucznia.
      • Dnia 9 września, już po raz kolejny, odbyła się wyjątkowa akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej- Narodowe Czytanie. W tym roku zaproszeni goście oraz przedstawiciele Naszej szkoły odczytali "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy,

        Z niezwykłą radością pragnę Was serdecznie zaprosić na Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy. To wyjątkowy czas, który łączy naszą społeczność i otwiera przed nami drzwi do nowych przygód edukacyjnych.
      • W naszej szkole, już nie po raz pierwszy, w okresie wakacji odbywały się róznorodne zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie eksperymentowali, zgłębiali tajniki kulinarne, aktywnie spędzali czas na świezym powietrzu i zabawach z animatorem czy też rodzinnie relaksowali się na leżaczkach podczas naszych wieczornych seansów "Dobranocka pod chmurką".
      • W czwartek 15.06.02023r. odbył się Bal Ósmoklasistów.

        Cały bal zorganizowali rodzice, był planowany dużo wcześniej. Piękne dekoracje, smaczne menu oraz JD MUNDEK. Na imprezę mógł przyjść każdy chętny ósmoklasista. Zaproszeni byli wychowawcy i dyrekcja naszej szkoły. Nadzór nad przebiegiem balu zapewniali rodzice. Na początku nie wszyscy chcieli tańczyć, jednak z czasem wszyscy się rozkręcili i bardzo dobrze się bawili. Wielu zdarło sobie gardła,
      • Niesamowite wieści!

        Otrzymaliśmy gotowe nagranie naszego hymnu szkolnego z RecPublica Studios!

        Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do powstania tego wspaniałego nagrania naszego hymnu szkolnego. Dziękuję Pani Honoracie Filipiak Dydynie za inspirujące słowa, Panu Przemysławowi Rutkowskiemu za piękną muzykę oraz RecPublica Studios za ich profesjonalizm i doskonałą jakość nagrania.
          • Stan wojenny – PAMIĘTAMY!

            13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny, który trwał do 31 grudnia 1982 r. Podczas stanu nadzwyczajnego internowano członków „Solidarności”, doszło do wielu strajków, podczas których wiele osób zostało rannych, a około 100 straciło życie.

            Stan wojenny według słownika to stan wyjątkowy, podczas którego wojsko sprawuję faktyczną władzę w danym kraju, narażonym na zagrożenie zewnętrzne.

          • Dzień Postaci z Bajek

            Dzieci z grupy 0 A i 0 B Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubrzy 07.11.2022 r. obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Opowiadały o swoich ulubionych postaciach, kolorowały je, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, bawiły się np. "Jaka to postać, dobra czy zła?". Mamy przygotowały na tę okazję słodką przekąskę i soczki.

          • Konkurs Patriotyczny "Ojczyzno ma"

            Dnia 04.11.22r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się finał XIII Konkursu Patriotycznego "Ojczyzno ma". Do finału dostało się 40 uczniów z całej diecezji w tym troje uczniów z Naszej szkoły: Stanisław Naks, Maksymilian Hołowko oraz Dominik Paczuszyński.

            Dwoje Naszych reprezentantów dotarło po teście pisemnym do najlepszej dziesiątki.

          • Dzień Zaduszny

            2 listopada, w Dzień Zaduszny, dzieci z grup 0A i 0B wraz z wychowawczyniami wybrali się na cmentarz. Głównym celem naszego wyjścia było kształtowanie tożsamości obywatelskiej i społecznej, uczczenie pamięci zmarłych. Zapaliliśmy znicze na opuszczonych grobach. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zapaleniu zniczy przyniesionych przez siebie oraz zachowali godną naśladowania postawę podczas pobytu na cmentarzu.

          • Pamiętamy

            W minionym tygodniu uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawczyniami odwiedzili miejsca pamięci oraz groby zmarłych na cmentarzach komunalnych w Lubrzy. W czasie wyjścia uczniowie poznali tradycje oraz zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarzy, zatrzymywaliśmy się przy starych pomnikach zwracając uwagę na daty urodzenia i śmierci zapisane różnymi sposobami. Dzieci pamiętały również o opustoszałych nagrobkach zapalając znicze. Zadbały również o właściwe zachowanie na cmentarzu. Była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

          • Dzień Dyni

            W dniu dzisiejszym w grupie 0A zagościła DYNIA. Przygotowaliśmy dekoracje dyniowe, dzieci dowiedziały się że: dynia to owoc i pochodzi z Ameryki Południowej. Dynie są zwykle pomarańczowe ale też występują odmiany zielone, żółte, czerwone, a nawet białe. Największa dynia ważyła ponad 900 kilogramów. I co najważniejsze skosztowaliśmy dżem z dyni, ketchup z dyni, pestki z dyni. Zgodnie z wierszem pani D.Wawiłow "...idzie do nas zjadacz dyń, pochowajcie wszystkie dynie dwie na dachu, pięć w kominie, bo je zjadacz zje...". Wszyscy mieli chęć spróbować, a dokładek było co nie miara.

          • "Mała książka - wielki człowiek".

            Uczniowie klas pierwszych otrzymali książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

          • "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA"

            Okres grzewczy rozpoczął się na dobre. Jak co roku straż pożarna apeluje o czujność. W ramach akcji "CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA" klasa 2a uczestniczyła dziś w pogadance dotyczącej bezpieczeństwa w sezonie grzewczym, przeprowadzonej przez funkcjonariusza PSP w Świebodzinie st. kpt. Piotra Pietrzaka. Strażak poinformował uczniów o głównych przyczynach powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych i uświadomił w jaki sposób powstaje zabójczy tlenek węgla. Ponadto funkcjonariusz zaprezentował urządzenia służące do monitorowania powietrza pod kątem obecności tlenku węgla lub dymu. Dzieci dowiedziały się również o obowiązku corocznego przeglądu przewodów kominowych i wentylacyjnych w pomieszczeniach mieszkalnych. Z tego miejsca pan strażak poprosił uczniów, aby przekazały tę informację rodzicom i najbliższej rodzinie.

          • Zbiórka karmy dla zwierąt

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt z lubrzańskiego przytuliska. Dzisiaj przekazaliśmy zebrane dary pracownikom Samorządowego Zakładu Budżetowego w Lubrzy. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tej pięknej akcji.

            Bożena Galimska

          • Wspominamy Jana Pawła II

            21.10.2022r w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubrzy odbył się apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. Wspomnień o naszym Rodaku wysłuchali nauczyciele i uczniowie klas IV -VIII. Przypomnieliśmy sobie sylwetkę i twórczość Karola Wojtyły.

            Uwieńczeniem tego spotkania było wspólne odśpiewanie “Barki” ulubionej pieśni Jana Pawła II.

          • Wieczorynka pod chmurką

            Kolejna "Wieczorynka pod chmurką" za nami.

            Było pięknie Pełna sala, mnóstwo uśmiechów

            Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wieczoru. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie ciast i tak liczną obecność. Nauczycielom i dzieciom dziękuję za przygotowanie pięknych dekoracji.

            Okazuje się, że żadna pora roku nam nie straszna

          • "Czytanie dla pokoju"

            Dnia 21.10.2022 z okazji Miesiąca Bibliotek w zerówkach odbyło się "Czytanie dla pokoju". Bibliotekarka p. I. Wąsowicz z paniami : W. Plutą, P. Ambrosewicz zorganizowały spotkanie. Zaproszonym gościem była p. A. Jastrzębska, która czytała fragmenty książki "Asiunia" J. Papuzińska, a także wspominała czasy swojego dzieciństwa.

          • Kleksografia w IV klasie

            Niby zwyczajna plama z atramentu, a ile można w niej zobaczyć! Czwartoklasistów spotkała ciekawa przygoda. Na moment stali się uczniami pana Kleksa. Za pełnym przyzwoleniem mogli wykonywać kleksy, a potem patrzeć, szukać, odnajdywać i opisywać. Znalazły się motyle, krasnoludki, pająki, psie mordki, a nawet strój Mikołaja. Lekcja języka polskiego była świetnym treningiem wyobraźni i stanowiła okazję do pracy nad ciekawie sformułowanym tekstem.

          • "Kubańskie rytmy"

            W jesienny, słoneczny poniedziałek gościliśmy w naszej szkole artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" z Zielonej Góry. Tematem spotkania były "Kubańskie rytmy". Muzycy zaprezentowali się w energicznych i tanecznych karaibskich rytmach. To była ciekawa lekcja muzyki.

            Bożena Galimska

          • Dzień Edukacji Narodowej

            W dniu dzisiejszym w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas drugich przygotowali skecz z lekkim przymrużeniem oka, jak również pokaz mody nauczycielskiej. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu "Poznaj swojego Dyrektora/Nauczyciela po fotografii z dzieciństwa". Na twarzach nauczycieli, pracowników szkoły, jak i uczniów gościł uśmiech.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 07.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych