• Świąteczny czas w naszej szkole🎄🎄🎄

• Święta ludzi zbliżają do siebie,

Dzieci wypatrują pierwszej gwiazdki na niebie.

Dajemy sobie prezenty, składamy życzenia,

Bo to Święta Bożego Narodzenia.

Dzielimy się opłatkiem, do wieczerzy wigilijnej zasiadamy,

Kolędy śpiewamy i w sercach radość mamy.

Narodził się Mały Jezus – to Jemu hołd składamy.

Niech ten nastrój świąteczny w nas trwa,

Niech jeden dla drugiego dużo serca ma.

I w nowym roku niech szczęście trwa,

Niech jeden dla drugiego nadal serce ma.

Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem prezentującym świąteczny czas w naszej szkole

• Jasełka 2022 r.

• “Bóg się rodzi, moc truchleje…” W tę wyjątkową niepowtarzalną noc, w miasteczku Betlejem, gdy wszyscy są zabiegani, nie mają czasu by się zatrzymać, by spojrzeć w niebo, przychodzi na świat Bóg- człowiek. Ktoś kto zmienia historię ludzkości. Aby podkreślić ten wyjątkowy czas, nasi uczniowie przedstawili jasełka. Wydarzenie odbyło się 21.12.2022r w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubrzy.

Zatrzymaliśmy się przez chwilę i przenieśliśmy sie myślą w odległe czasy, gdzie nasi młodzi aktorzy wprowadzili nas w scenerię jaka miała miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Całość występu była wzbogacona naszymi pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami.

„To dzieci są głosem świata i przyszłości i piszą scenariusz nowej ziemskiej sagi. Tyle w nich odwagi, ile w nas miłości, tyle w nich nadziei, ile w nas rozwagi”

Podczas inscenizacji mieliśmy możliwość wysłuchania kolędy śpiewanej w języku ukraińskim, która została wykonana przez Verę uczennicę naszej szkoły pochodzącą z Ukrainy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie naszym młodym aktorom, którzy mogli również zaprezentować swoje umiejętności.

Życzymy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz otwartości na wyjątkową Miłość, którą jest sam Jezus.

Szersza fotorelacja na naszym fb

Ewa Tarbaj

ks. Krzysztof Kobiela

• „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w lekcji informacyjno-edukacyjnej organizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” organizowanej przez Krajowa Administracja Skarbowa

Lekcję przeprowadził Nadkomisarz Krzysztof Orchowski – Funkcjonariusz z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem kampanii jest uświadomienie młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli, że:

• nielegalny hazard jest w Polsce zakazany

• hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie

• osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach

Przekaz kampanii koncentruje się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS. Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

Celem jest również pokazanie z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za cenną lekcję i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

• Stan wojenny – PAMIĘTAMY!

• 13 grudnia 1981 roku został wprowadzony stan wojenny, który trwał do 31 grudnia 1982 r. Podczas stanu nadzwyczajnego internowano członków „Solidarności”, doszło do wielu strajków, podczas których wiele osób zostało rannych, a około 100 straciło życie.

Stan wojenny według słownika to stan wyjątkowy, podczas którego wojsko sprawuję faktyczną władzę w danym kraju, narażonym na zagrożenie zewnętrzne.

• Dzień Postaci z Bajek

• Dzieci z grupy 0 A i 0 B Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubrzy 07.11.2022 r. obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Opowiadały o swoich ulubionych postaciach, kolorowały je, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, bawiły się np. "Jaka to postać, dobra czy zła?". Mamy przygotowały na tę okazję słodką przekąskę i soczki.

Dorota Pajęcka

Paulina Ambrosewicz