• Zielonogórskie Pola Nadziei

• W dniu wczorajszym tj. 30 września 2023 roku na terenie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze miała miejsce wyjątkowa akcja, w której wzięliśmy udział. Już od 14 lat w ramach „Zielonogórskich Pól Nadziei” uroczyście sadzone są cebulki żonkili by wesprzeć w ten sposób funkcjonowanie hospicjów. Zarówno nasza szkoła jak i Gmina niemal od początku aktywnie włączają się w sprzedaż żonkili uwrażliwiając młodzież na cierpienie osób nieuleczalnie chorych.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy 6B: Nadia Halczak, Zosia Sikora i Wiktoria Skrzypek pod opieką Pani Joanny Piercewicz. Wraz z Panem Wójtem Gminy Lubrza Ryszardem Skonieczkiem miło spędziliśmy czas sadząc cebulki, rozmawiając z przedstawicielami zielonogórskiego Hospicjum i biorąc udział wraz z innymi szkołami w zabawie tanecznej.

Pogoda dopisała i my cieszyliśmy się, że możemy być częścią tak ważnego i wyjątkowego wydarzenia.

Joanna Piercewicz

• Kraina Eksperymentów w nowym roku szkolnym

• Pierwsze zajęcia za nami. Rozpoczęliśmy cykl kreatywnych zajęć z Kraina Eksperymentów.

Uczniowie klas 0-3 doświadczają, eksperymentują oraz zdobywają wiedzę z zakresu fizyki i chemii, w przyjazny i pełen niezwykłych odkryć sposób.

Zobaczcie naszą dzisiejszą fotorelację.

Ojj działo się

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 29 września 2023 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięli udział uczniowie klas 4-8. Miło nam ogłosić, że przewodniczącym szkoły został Krzysztof Iwanicki, a członkami SU zostali Kornelia Dubińska, Nadia Halczak oraz Filip Lewandowski. Gratulujemy

Uczniowie wybrali również Rzecznika Praw Ucznia. W tym roku szkolnym rolę tę będzie pełnić p. Piotr Kułak.

• Szkolne Obchody Dnia Chłopaka

• 30 września- ważna data.

Wtedy przypada,

Dzień Chłopaka

Z racji, że to jutro, my już dziś postanowiliśmy świętować. Życzenia dla płci męskiej płynęły w trakcie spotkań klasowych, przerw. Na każdego czekał słodki upominek. Na twarzach chłopców i mężczyzn gościł uśmiech

Nie zapominamy jednak o tych, których nie udało nam się spotkać.

Drodzy chłopcy, mężczyźni przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia: pogody ducha, uśmiechu od ucha do ucha, spełnienia wszelkich marzeń i życia w zdrowia darze.

• Bezpieczni w drodze do szkoły.

• 27 września odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie Panem Łukaszem Celińskim. W trakcie spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym bardzo ważnym, zwłaszcza po wakacjach spotkaniu.

Dziękujemy Panu Celińskiemu za aktywny przebieg spotkania.