• Dzień Chłopaka 2021

• 30 września dziewczęta nie zapomniały o swoich klasowych kolegach i z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przygotował drobny poczęstunek w postaci cukierków rozdawanych w czasie lekcji. Wraz z cukierkiem chłopcy mogli wylosować nieprzygotowanie z jednego przedmiotu lub miłe zdanie na początek dnia .Mamy nadzieję że chłopcy spędzili przyjemnie dzień i następny rok będzie równie udany!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2021/2022

• Jak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przygotowali plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które odbyły się dnia 28 września na 3 godzinie lekcyjnej i w anonimowym głosowaniu wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej.

Na następnej lekcji nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.

W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego:
            1.Maciej Chodźko- Przewodniczący
            2.Szymon Kaus- Zastępca Przewodniczącego
            3.Patrycja Gardziejewska- Skarbnik

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego- Pani Ewa Tarbaj i Pani Joanna Sobkowiak.

• Sportowe zmagania piłkarzy

• Dnia 22 września 2021 roku na Stadionie Gminnym w Dąbrówce Wielkopolskiej odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w którym udział wzięło pięć zespołów ze szkół terenu powiatu świebodzińskiego: SP Lubrza, SP Szczaniec, SP Zbąszynek, SP Kosieczyn oraz SP Dąbrówka Wlkp. Młodzi zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Reprezentanci naszej szkoły po zaciętej walce otarli się o podium i zajęli 4 miejsce w turnieju. Po zawodach sportowych rozdane zostały nagrody oraz puchary, a zawodników i trenerów zaproszono na ciepły posiłek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i super atmosferę!

Klasyfikacja końcowa:

1. SP ZBĄSZYNEK - 12 pkt.

2. SP SZCZANIEC - 9 pkt.

3. SP DĄBRÓWKA WLKP. - 3 pkt.

4. SP LUBRZA - 3 pkt.

5. SP KOSIECZYN - 3 pkt.

• Usuwanie gniazda os

• Dnia 30.09.21r. dyrektor szkoły zgłosił do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie, że pod elewacją budynku szkoły zagnieździły się osy. Na miejsce  zadysponowana została Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubrzy. Po przyjeździe zastępu z Lubrzy, gniazdo os zostało skutecznie usunięte. W imieniu dyrektora, wszystkich pracowników i uczniów serdecznie dziękujemy za pomoc.