• „Logo Biblioteki Szkolnej”- konkurs dla uczniów klas 4-8

          • Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs „Logo Biblioteki Szkolnej”.

            Konkurs kierowany jest do uczniów klas 4-8.

            Konkurs organizowany jest wyłącznie na etapie szkolnym.

            Termin realizacji do 10 maja 2024 r.

            Przedmiotem konkursu jest stworzenie przez uczniów logo biblioteki, które stanie się oficjalną częścią identyfikacji biblioteki PSP w Lubrzy.

            Projekt powinien być oryginalną pracą, kojarzyć się z biblioteką.

            Formy pracy: dowolna technika plastyczna lub technika komputerowa (szczegóły w regulaminie konkursu).

            Praca nie może być pracą zbiorową. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden projekt logo.

            Prace konkursowe należy składać w gabinecie 308 – Pani Paulina Ambrosewicz lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: szkola@lubrza.pl

            Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie szkoły.

            Serdecznie zapraszamy.

          • Konkurs fotograficzny "Wiosenne przebudzenie"

          • Drodzy uczniowie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wiosenne przebudzenie”. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu fotografii nawiązującej do tematyki wiosennej. Uchwyćcie piękno przyrody. Niech wasza kreatywność będzie ujęta w obiektywie.

            Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły (klasy 0-8). Jedna osobą może przygotować jedną pracę konkursową. Fotografię należy wydrukować lub wywołać w formacie a4 i do 18.03.2024 r., wraz z podpisaną zgodą rodziców na udział w konkursie, dostarczyć do opiekunów samorządu uczniowskiego (p. Monika Stanulewicz, p. Dorota Woźniak, p. Paulina Stańczyk- Bergiel). Prace należy opisać na odwrocie podając: tytuł pracy, miejsce gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, klasę,

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22.03.2024 r.

            Pięknych ujęć.

            REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.pdf

            ZGODA_RODZICOW.pdf

          • ROCZNICA STANU WOJENNEGO

          • 42 lata temu 13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny, decyzją ówczesnych władz komunistycznych pod przewodnictwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

            Stan wojenny był reakcją na nasilającą się opozycję wobec reżimu komunistycznego, zwłaszcza ruchu związanego z "Solidarnością", który dążył do demokratycznych reform.

            Decyzja o stanie wojennym spowodowała represje wobec opozycjonistów, wprowadzenie cenzury, ograniczenie praw obywatelskich i masowe aresztowania działaczy opozycyjnych. Stan wojenny trwał do 22 lipca 1983 roku i pozostawił trwały ślad w historii Polski, stanowiąc bolesne wspomnienie dla wielu osób.

          • Spotkanie z listonoszem

          • Dnia 14 listopada 2023r. naszych zerówkowiczów odwiedził listonosz. W miłej atmosferze dowiedzieliśmy się o pracy, jaką wykonuje na tym stanowisku pracownik poczty. Pan Dawid opowiedział nam również, co powinno znajdować się na kopercie, żeby list mógł być wysłany. To bardzo ważne, bo przecież niedługo napiszemy listy do świętego Mikołaja. Do wykonania mamy zadanie, które polega na zaprojektowaniu znaczka pocztowego. Najlepsze prace będą nagrodzone zamieszczeniem na wystawie.

            Spotkanie z panem listonoszem było również okazją do wysłuchania wiersza Juliana Tuwima pt. "O Grzesiu kłamczuchu", wzorowo przeczytanego przez Tymka, ucznia klasy 0A.

            Dziękujemy Panu Dawidowi za bardzo pouczającą lekcję. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjmie od nas zaproszenie i opowie np. o historii powstania placówek pocztowych.

            Zofia Rusiniak

          • ,,Łączy nas Niepodległa”

          • W dniu 10 listopada 2023r. nasze zawodniczki wyjechały do Warszawy na turniej ,,Łączy nas Niepodległa”.

            Dla naszego zespołu było to świetne doświadczenie sportowe, jak również zawiązanie nowych znajomości. Zmierzyliśmy się z silnymi drużynami z całej Polski, co pozwoliło nam odpowiedzieć na pytanie nad czym należy jeszcze popracować. Zawody odbyły się w dniach 11-12 listopada w aż 10 obiektach sportowych w Warszawie. W turnieju uczestniczyły 52 zespoły w różnych kategoriach wiekowych z całej Polski. Do zabawy przystąpiło ponad 1300 dzieci z 14 województw naszego kraju. Każdy zespół rozegrał przynajmniej pięć meczów.

            Wśród uczestników były zespoły z małych miejscowości jak i z dużych miast. Wszyscy przez grę w piłkę ręczną świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Nasze zawodniczki wygrały 3 mecze, a w dwóch musiały uznać wyższość przeciwniczek. Dziękujemy rodzicom za doping i dobre słowo w Warszawie. Dziękujemy Gminie Lubrza za dofinansowanie wyjazdu.

            Jan Kaniecki

          • "Wieczorynką pod chmurką"

          • Piątkowe popołudnie dnia 10 listopada upłynęło nam na spotkaniu z "Wieczorynką pod chmurką"

            Kolejka po przysmaki była długa, lecz każdemu udało się nabyć pyszne ciasto, popcorn, lemoniadę czy też hot dogi. Nad całością czuwała Rada Rodziców oraz przedstawiciele społeczności szkolnej.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i frekwencję.

            Do zobaczenia podczas kolejnej wieczorynki

          • 105 lat temu POLSKA odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.

          •  

            W te czasy przenieśli nas uczniowie w trakcie uroczystej akademii. Rys historyczny przeplatany pieśniami i piosenkami patriotycznymi wprowadził wszystkich uczestników w podniosły nastrój Święta Niepodległości.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz przybyłym gościom za wspólne świętowanie tego ważnego wydarzenia.

            Marzanna Matasek

            Lucyna Kucała

          • „Święty w oczach dziecka"

          • W naszej szkole, już po raz kolejny odbył się konkurs plastyczny „Święty w oczach dziecka", którego organizatorami są: ks. Krzysztof Kobiela oraz katechetka Ewa Tarbaj. Skierowany jest do uczniów klas 0-8.

            Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości, zdolności plastycznych dzieci, pogłębienie znajomości życiorysu osoby świętej. Konkurs jest też po to, aby zatrzymać się na chwilę, dokonać refleksji, co takiego mogło mnie poruszyć, zafascynować albo zainspirować do naśladowania osób świętych. Dodatkową atrakcję stanowiła fotobudka z hasłem „ I TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM”.

            Uświadamia nam ona, iż droga naszego ziemskiego życia, jest drogą, która powinna prowadzić nas do świętości. Bardzo dziękujemy pani Monice Kosidło, która włożyła całe swe serce w przygotowanie tej atrakcji.

            Jury w składzie: pani Dyrektor Katarzyna Doligalska, ks. Proboszcz Andrzej Finc oraz ks. Krzysztof Kobiela postanowili nagrodzić następujące osoby:

            Kategoria kl 0-IV:

            I miejsce- Aleksandra Sójka kl III A

            II miejsce -Ksawery Tomkiewicz – kl. I B

            III miejsce – Vira Hutovska kl- III B

            Kategoria kl V- VIII

            I miejsce – Lena Małkiewicz- Maciak kl- VII A

            II miejsce- Maria Murawska kl- VIII

            III miejsce- Nikola Strzelecka kl. VI A

            Dziękujemy wszystkim dzieciom za przygotowanie tak pomysłowych i pięknych prac

            Nagrody dla dzieci ufundowała parafia Lubrza, za co bardzo serdecznie dziękujemy

            Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w dalszych konkursach religijnych

            Ewa Tarbaj

          • Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to zawsze wdzięczna okazja do kulminacji działań, które uczynią z naszych czytelników aktywnych odbiorców literatury i kultury. W tym roku odbywał się pod hasłem: "Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia."

            W Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy kończymy go podsumowaniem konkursu plastycznego pt. "Kartka urodzinowa dla biblioteki".

            W konkursie udział mogli wziąć wszyscy uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-8 z podziałem na 3 kategorie wiekowe:

            1) oddziały przedszkolne

            2) uczniowie klas 1-3

            3) uczniowie klas 4-8.

            W kategorii oddziały przedszkolne:

            1 miejsce zajęła Samanta Kierońska,

            2 miejsce zajął Tobiasz Bykowski,

            3 miejsce zajął Igor Bergiel.

            Przyznano również trzy wyróżnienia dla: Kuby

            Kozdrowskiego, Olivera Wajdy oraz Anny Sokołowskiej.

            W kategorii uczniów klas 1-3 nagrodzeni zostali:

            Hania Janik- miejsce 1,

            Tobiasz Bergiel- miejsce 2,

            Agnieszka Jakiel- miejsce 3.

            Wyróżnienie otrzymali: Blanka Łunia, Anna Skonieczek, Maja Balińska, Piotr Ewiak, Miłosz Żukowski-Brejdak oraz Michał Pajęcki.

            W kategorii uczniów klas 4-8:

            1 miejsce zajął Franciszek Worek, zaś miejsce drugie Amelia Sawczuk.

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie

            Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek to nie tylko konkurs. Uczniowie klas 1 zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki, składając przy tym przyrzeczenie. Zerówkowicze natomiast zostali zaproszeni przez Panią Paulinę do odwiedzania i wypożyczania książek z naszych zbiorów, w których znajduje się literatura dla najmłodszych.

            Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym, które przyczyniły się do organizacji tych obchodów w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że nasza biblioteka zawsze będzie pełna różnych aktywności i niezawodnych czytelników.

            Paulina Ambrosewicz

          • Wycieczka do Świebodzina

          • W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 2a w miniony poniedziałek tj. 6 listopada wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Świebodzinie. Mieliśmy przyjemność zwiedzić wystawę stałą, bardzo obrazowo omawianą przez panią przewodnik oraz zapoznać się z historią Polski dotyczącą m. in. okresu zaborów. Zwiedziliśmy również Salę Ślubów w ratuszu. Jednak największą frajdą dla dzieci było wejście na wieżę ratuszową i oczywiście liczenie schodów.

            Następnie przeszliśmy do oddziału banku PKO, gdzie poznawaliśmy tajniki pracy oraz zwiedzaliśmy siedzibę. Nasza szkoła bierze udział w programie Szkolne Kasy Oszczędności, którego celem jest praktyczna edukacja ekonomiczna. Pierwszą lekcję mamy za sobą. Serdecznie dziękujemy.

            Wielkie podziękowania kierujemy również w stronę Państwa Skonieczek, za udostępnienie transportu oraz zaangażowanie podczas wycieczki.

            Katarzyna Sierewicz

          • Konkurs Patriotyczny "Ojczyzno ma"

          • Dnia 3 listopada 2023r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się finał XIV Konkursu Patriotycznego "Ojczyzno ma". Do finału dostało się 40 uczniów z całej diecezji w tym troje uczniów z Naszej szkoły: Zofia Szymańska, Igor Bereśniewicz i Wojciech Paczuszyński.

            Jeden z Naszych reprezentantów Wojciech Paczuszyński dotarł po teście pisemnym do najlepszej dziesiątki.

            Ogromne gratulacje należą się całej trójce. Dotarcie do finału to ogromne wyróżnienie.

            Dziękuję Panu Wójtowi Ryszardowi Skonieczkowi za to, że mimo wielu obowiązków znalazł czas i aktywnie wspierał uczniów Naszej szkoły w zmaganiach o zajęcie dobrego miejsca. Dziękuję za wiarę w ich możliwości.

            Opiekę nad uczniami sprawowała dziś Pani Ewa Tarbaj jednocześnie pełniąc rolę mentora za co bardzo dziękuję.

            Bez wątpienia dzisiejszy dzień należy do udanych.Uczniowie w piękny sposób reprezentowali PSP.Lubrza oraz Gmina Lubrza

            Jeszcze raz serdecznie gratuluję osiągniętych wyników i dziękuję.

            Katarzyna Doligalska

          • Wyjazd na basen

          • Sport i relaks, dobra zabawa i radość, zjeżdżalnie, jacuzzi, basen- tak prezentował się dzisiejszy dzień uczniów klasy 3B podczas wyjazdu do Centrum Rekreacyjno- Sportowego w Zielonej Górze. Ponad dwugodzinny pobyt w tym miejscu sprzyjał wodnym zabawom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

            Uczniowie jednomyślnie przyznali, że wyjazd był strzałem w .

            Na koniec oczywiście lubiana przez dzieci restauracja.

            Cóż, trzeba było nakarmić wygłodniałe brzuszki

            Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy tak licznie oferowali wsparcie podczas basenowych wojaży oraz kierowcy za bezpieczną podróż .

            Paulina Stańczyk-Bergiel

             

             

             

             

             

          • Szkoła pamięta

          • Nasi uczniowie pamiętają...

            W tym roku, tak samo jak w latach poprzednich, odwiedziliśmy cmentarze i miejsca pamięci. Zapaliliśmy znicze na grobach naszych bliskich, jak również tych nieznanych.

            Była to ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego

          • Porządkowanie grobów

          • Dnia 28 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami zaangażowali się w uprzątnięcie grobów na cmentarzu w Lubrzy. Wygrabiliśmy liście, umyliśmy pomniki, zapaliliśmy znicze. Postawiliśmy również stroiki, które przygotowała jedna z wolontariuszek wraz z babcią.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas i bezinteresowne działanie.

            Wasza postawa jest godna naśladowania

            Paulina Stańczyk-Bergiel

            Elżbieta Pietrzak

          • "Dbamy o zwierzęta"

          • Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się w akcję "Dbamy o zwierzęta".

            Zbieramy karmę dla psów i kotów będących pod opieką Samorządowego Zakładu Budżetowego w Lubrzy.

            Przynieś przysmaki-zadbaj o psiaki i kociaki

          • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

          • Dnia 23 października 2023 r., w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas 1 na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

            Dla każdego ucznia nadszedł kolejny ważny dzień, gdyż wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie rozwiązywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie:

            "My uczniowie pierwszej klasy,

            Uroczyście przyrzekamy,

            Że będziemy książki kochać,

            Krzywdy zrobić im nie damy.

            I wskazówek i rad książek,

            Będziemy słuchać z uwagą,

            Obowiązki czytelnika

            Traktować z wielką powagą!

            PRZYRZEKAMY!",

            oraz zostali pasowani na czytelnika magiczną książką.

            Nasi nowi czytelnicy złożyli podpisy pod naszą przysięgą i otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym ważnym wydarzeniu.

            Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

            Paulina Ambrosewicz

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w dniu wczorajszym, oddziały przedszkolne 0A i 0B otrzymały oficjalne zaproszenie do biblioteki szkolnej.

            Wprowadzenie dziecka w świat literatury, już od najmłodszych lat, jest ważnym elementem wychowania przez sztukę.

            Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem rozwoju dziecka, dlatego staramy się go zainteresować literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

            Przedszkolaki z wielką radością przyjęły zaproszenia do biblioteki szkolnej. Już nie mogą doczekać się swojej pierwszej wizyty w tym miejscu i wypożyczenia książeczki.

            Paulina Ambrosewicz

          • „Przerwa na zakodowaną jesień- Zerówkowicze kodują!”

          • W dniach 7- 22 października w całej Europie odbywają się działania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania- CodeWeek 2023.

            Dzisiaj pod hasłem „Przerwa na zakodowaną jesień- Zerówkowicze kodują!” nasi najmłodsi uczniowie włączyli się do tej akcji. Wykonywali kodowanki jesienne dobrze się przy tym bawiąc. W nagrodę za wykonane zadania każdy wylosował sobie pluszaka. Pluszaki pozyskane zostały od uczniów i rodziców naszej szkoły, w ten sposób otrzymały nowe życie.

            Beata Banaś

          • Koncert filharmonii

          • Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz” już kolejny rok zaprasza nas do krainy muzyki.

            W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy koncert filharmonii pt.: „O klarnecie, który szukał muzycznych przyjaciół w hebanowym lesie”. Oprócz wspomnianego już klarnetu, uczniowie poznali bęben conga, pochodzący ze wschodniej części Afryki drewniany bęben djembe oraz bębenek blaszany. Utwory prezentowane podczas koncertu porwały naszych uczniów do tańca oraz improwizacji wokalnych.

            Paulina Stańczyk-Bergiel